Ellujäämine metsas

Tänapäeva instruktorid kasutavad sõna ellujäämine asemel üleelamine või metsas hakkamasaamine. Tegelikkuses kujutab endast metsas hakkamasaamise õpetus suures mahus head ettevalmistust sellest, kuidas viia riskid sellisele tasemele, et kunagi ei tekikski küsimust: kuidas metsas ellu jääda? Samas tuleb ikka ette, et tervis, ilm või varustus veavad alt ja öö tuleb metsas veeta. Ellujäämiskursusel sellele tähelepanu pööramegi. Teiseks ja võibolla tähtsamakski eesmärgiks on harjutada ühise meeskonnana toimimist.
Videosid ellujäämisest:
https://novaator.err.ee/652493/kolm-soovitust-talvises-metsas-ellu-jaamiseks#comment
www.ohtuleht.ee/852481/ohtulehe-video-oosel-pakasega-metsas-kaugel-see-hommik-juba-on

ELLUJÄÄMISE TÖÖTUBA

Ellujäämise töötuba saab läbi viia nii sees kui väljas. Meie eelistame muidugi alati metsas olemist. Töötoa alguses tutvustab meie instruktor osalejatele ellujäämise teemat üldiselt, räägib inimese füsioloogiast, metsa minekuks valmistumisest, varustusest ja jagab häid nippe kriisiolukordadeks. Lisaks sellele tehakse tutvust ka bushcraftiga– valmib puust lusikas vms, võimalusel tehakse lõket ja lahendatakse muid ellujäämiseks vajalikke harjutusi.

Ellujäämise töötoa kestvus on 1-2 tundi ja osalejate arv kuni 25 inimest. Töötoa hind 400 eurot. Hinnas sisalduvad materjalid ja käibemaks.

Ellujäämistöötoale on hea liita mõni põnev bushcraft töötuba või toiduvalmistamine looduses.

Suvine ellujäämiskursus:

ELLUJÄÄMISPÄEV ILMA ÖÖBIMISETA

Ühepäevane ellujäämiskursus algab jalgsi-, räätsa,- suusa, -kanuu või tõukekelgumatkaga (vastavalt ilmaoludele ja kokkuleppele). Kursuse alguses tutvustab meie instruktor osalejatele ellujäämise teemat üldiselt, räägib inimese füsioloogiast, metsa minekuks valmistumisest, varustusest ja jagab häid nippe kriisiolukordadeks.

Ellujäämise kursuse käigus õpetame ehitama ööbimiseks sobilikku varjualust, tegema ennast kuuldavaks-nähtavaks, valmistama loovalt metsast leiduvatest asjadest kasulikke vahendeid toimetulekuks, söögi valmistamist, joogivee hankimist jpm.

Kursust saame läbi viia nii meie enda poolt kasutatavates paikades kui ka vastu tulles tellija soovidele.

Päevase ilma ööbimiseta ellujäämiskursuse hind on 45 eurot osaleja kohta. Hind sisaldab tegevusi, materjale, kerget einet päeva jooksul ning käibemaksu.

ÖÖPÄEVANE ELLJUÄÄMISKURSUS

Ööpäevane ellujäämiskursus nõuab natukene mugavustsoonist väljumist ja enda proovilepanemist. Kas ma saan hakkama külmas ja võib olla märjas metsas nappide vahenditega? Kuidas kujunevad suhted grupis? Kas suudan olla eemal tavapärastest mugavustest? Lisaks ellujäämisoskustele saab kindlasti vastuse ka neile küsimustele.

Ööpäevane ellujäämiskursus algab ja lõpeb jalgsi-, räätsa,- suusa, -kanuu või tõukekelgumatkaga (vastavalt ilmaoludele ja kokkuleppele). Kursuse alguses tutvustab meie instruktor osalejatele ellujäämise teemat üldiselt, räägib inimese füsioloogiast, metsa minekuks valmistumisest, varustusest ja jagab häid nippe kriisiolukordadeks.

Ellujäämise kursuse käigus õpetame osalejatele ehitama ööbimiseks sobilikku varjualust, tegema ennast kuuldavaks-nähtavaks, valmistama loovalt metsast leiduvatest asjadest kasulikke vahendeid toimetulekuks, söögi valmistamist, joogivee hankimist jpm.

Ööpäevase kursuse puhul ööbime omatehtud onnides, valmistame ise lõkketoite ja meisterdame igaüks endale puust lusika, noa jms vajalikke vahendeid.
Kursust saame läbi viia nii meie enda poolt kasutatavates paikades kui ka vastu tulles tellija soovidele.

Ööpäevase ellujäämiskursuse hind on 85 eurot osaleja kohta. Hind sisaldab tegevusi, materjale, kerget einet kursuse jooksul ning käibemaksu.

KAHE ÖÖPÄEVANE ELLUJÄÄMISKURSUS

Kahe ööpäevane ellujäämiskursus nõuab natukene mugavustsoonist väljumist ja enda proovilepanemist. Kas ma saan hakkama külmas ja võib olla märjas metsas nappide vahenditega? Kuidas kujunevad suhted grupis? Kas suudan olla eemal tavapärastest mugavustest? Lisaks ellujäämisoskustele saab kindlasti vastuse ka neile küsimustele.

Kahe ööpäevane ellujäämiskursus algab ja lõpeb jalgsi-, räätsa,- suusa, -kanuu või tõukekelgumatkaga (vastavalt ilmaoludele ja kokkuleppele). Kursuse alguses tutvustab meie instruktor osalejatele ellujäämise teemat üldiselt, räägib inimese füsioloogiast, metsa minekuks valmistumisest, varustusest ja jagab häid nippe kriisiolukordadeks.

Ellujäämise kursuse käigus õpetame osalejatele ehitama ööbimiseks sobilikku varjualust, tegema ennast kuuldavaks-nähtavaks, valmistama loovalt metsast leiduvatest asjadest kasulikke vahendeid toimetulekuks, söögi valmistamist (soovi korral õpetame ka küüliku või kana ettevalmistamist söömiseks), joogivee hankimist jpm.

Kahe ööpäevase kursuse puhul ööbime omatehtud onnides, valmistame ise lõkketoite ja meisterdame igaüks endale puust lusika, noa jms vajalikke vahendeid.
Kursust saame läbi viia nii meie enda poolt kasutatavates paikades, kui ka vastu tulles tellija soovidele.

Kahepäevane ellujäämiskursus lõpeb saunaga.

Kahepäevase ellujäämiskursuse hind on 160 eurot osaleja kohta. Hind sisaldab kogu tegevust, materjale, kerget einet päeva jooksul ning käibemaksu.

Talvine ellujäämiskursus:

Ellujäämine külmas vees: